خودرو جو
فروش کتاب آموزش کامل cng فروش کتاب آموزش کامل cng
😍ماشین های گاز سوز😍😍مقالات😍

رگلاتور در ماشین

رگلاتور
رگلاتور

 

وظیفه رگلاتور در ماشین چیست؟

رگولاتور ابزاری برای تبدیل گاز فشار‌بالا‌ به گاز فشارپایین می‌باشد. رگولاتور یک شیر کنترل فشار مکانیکی محسوب می‌شود که فشار گاز فشرده داخل مخزن را به مقدار مناسبی کاهش می‌دهد تا بتواند احتراق را در حد بهینه کنترل کند.

 محدوده فشار کاری رگلاتور چطور مشخص می شود؟

محدوده فشار کاری رگلاتور با توجه به فشار مخازن ذخیره، شیر مخازن یا سایر شیرهای سولونوئیدی، اندازه لوله‌ها، فیلترها، رطوبت گاز و فشار مورد نیاز گاز برای اختلاط با هوا، مشخص می شود.

رگولاتور ماشین
رگولاتور ماشین

راه های جلوگیری از مسدود ‌شدن رگولاتور و آسیب رسیدن به شیرها

برای جلوگیری از آسیب رسیدن به شیرها و مسدود ‌شدن رگولاتور همواره از یک فیلتر فشار بالا در ورودی رگلاتور و یک فیلتر داخلی با منافذ 40 میکرونی استفاده می کنند.

یخ زدگی رگولاتور
یخ زدگی رگولاتور

جلوگیری از یخ زدگی رگولاتور گاز”CNG

گاز فشار بالای خروجی از مخازن بعد از عبور از خطوط پر فشار سوخت و فیلتر فشار بالا، به محض باز شدن شیر سلونوئیدی وارد رگلاتور می شود. در این هنگام گاز با گذشتن از شیرهای رگلاتور بسرعت منبسط شده و فشار آن کاهش می یابد.در اثر انبساط گاز بعد از گذشتن از شیرها، دمای آن به سرعت کاهش می یابد که در پی آن لایه‌ای از هیدرات و یخ در محل خروجی ایجاد می‌شود. بخاطر جلوگیری از یخ زدگی رگولاتور گاز”CNG” ، مجبور به گرم کردن آن هستیم.اینکار را با عبور “آب داغ رادیاتور” از آن انجام می دهیم.

رگولاتور
رگولاتور

توجه داشته باشید که :

  1. بعضی اوقات مسیر گردش آب داغ سوراخ میشود
  2. تعویض رگلاتور هزینه ی بالایی دارد.پس شما میتوانید چند دور لوله آلومینیومی دورش بپیچید (با آرامی و دقت تا هم به رگلاتور چسبیده و هم نشکند )بعد شلنگ های آب را به دو سر لوله متصل کنید(لوله را هم از یخچال سازی بخرید.)
    اموزش تنظیم رگلاتور cng
دانش دانش
برچسب ها
عشق شیرین عشق شیرین

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

  1. سلام من هزینه دوره cng را پرداخت کردم ولی لینک دانلود داده نشد لطفا رسیدگی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن