خودرو جو
فروش کتاب آموزش کامل cng فروش کتاب آموزش کامل cng
😍بازار خودرو😍

وضعیت بازار خودرو در ماه رمضان 99

بازار خودرو در ‌سال 99 به کدام سمت می‌رود؟
بازار خودرو در ‌سال 99 به کدام سمت می‌رود؟

وضعیت بازار خودرو در ماه رمضان 99

بازار خودرو در حالی از روز شنبه کار خود را به صورت رسمی آغاز کرده که با وجود تعطیلی مراکز شماره گذاری و تعویض پلاک و عدم عرضه خودروهای دارای پلاک از سوی خودروسازان، در عمل هیچ خرید و فروشی در بازار انجام نشده اما قیمت ها همچنان روند افزایشی را در پیش گرفته است.

به گفته رییس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو دو عامل خودروهای کارتکسی و تعطیلی مراکز شماره‌گذاری خودروها باعث افزایش ۱۰ درصدی قیمت‌ها در نخستین روز آغاز معاملات می داند و معتقد است که طی روزهای آینده با آغاز رسمی خرید و فروش‌ها، بازار دوباره به حالت عادی بازگشته و سبب کاهش قیمت‌ها خواهد شد. سعید موتمنی می گوید که در روزهای آینده با بازگشایی مراکز شماره گذاری و همچنین عرضه خودرو از سوی خودروسازان احتمال کاهش بیشتر قیمت ها قوت خواهد گرفت.
کاظم محمدی نیکخواه، عضو هیات مدیره اتحادیه نمایشگاه داران خودرو با اشاره به آغاز به کار بازار خودرو از شنبه هفته جاری می گوید: با وجود آغاز به کار بازار خودرو همچنان رکود در این بازار حکمفرماست و هیچ فعالیتی انجام نمی شود.

وی با اشاره به افزایش قیمت اخیر خودرو نیز اظهار می کند: در ایام نوروز هیچ خودرویی از کارخانه ها پلاک نشده از سوی دیگر مرکز شماره گذاری خودرو نیز تعطیل بوده و هیچ معامله ای انجام نشده و قیمت های اعلامی در سایت های خرید و فروش تنها از سوی دارندگان خودرو بوده که پیش از تعطیلات برای حفظ ارزش دارایی های خود نسبت به خرید اقدام کرده و هم اکنون در بازار عرضه کرده اند.

این فعال بازار خودرو با تاکید بر این که هم اکنون هیچ رغبتی برای خرید خودرو در بازار وجود ندارد، تصریح می کند: در حال حاضر در بازار حرکتی نشده و پیش بینی می شود این رکود همچنان ادامه دار باشد و طبیعی است که در این بازار هر فروشنده ای نسبت به اعلام قیمت های مدنظر خود اقدام می کند و نمایشگاه داران خودرو نیز به دلیل عدم ثبات قیمت ها، اقدام به خرید و یا فروش نمی کنند.

تیبا
تیبا

محمدی نیکخواه در خصوص پیش بینی خود از بازار خودرو در هفته آینده و همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان نیز ادامه می دهد: چنانچه کرونا در ماه مبارک رمضان ادامه یابد یا اوج بگیرد خواب بازار خودرو عمیق تر خواهد شد ضمن آن که همواره در این ماه مبارک با رکود مواجه بوده که این امر مزید بر علت خواهد شد از سوی دیگر اگر خودروسازان پلاک های جدید خود را عرضه کنند شاید بهبودی حاصل شود.

وی می افزاید: حال باید در انتظار برای بازگشایی مراکز شماره گذاری و همچنین عرضه خودرو همراه با پلاک از سوی خودروسازان باشیم اما پیش بینی می شود که بازار خودروی خوبی در روزهای آینده نداشته باشیم.

نگاهی به قیمت خودروها در بازار در هفته جاری نشان می دهد که قیمت ها در برخی از روزها با افزایش قیمت و در برخی روزها نیز با افت و یا ثبات قیمت روبرو بوده است. بر اساس اعلام اتحادیه نمایشگاه داران خودرو در حال حاضر قیمت پراید ۱۱۱ در بازار در آستانه ۷۰ میلیون تومان قرار گرفته بود به طوری که با قیمت ۶۸ تا ۶۹ میلیون تومان عرضه می شود. تیبا نیز به ۷۶ میلیون تومان رسید و تیبا دو نیز در آستانه ۹۰ میلیون تومان قرار گرفت.

پژو ۲۰۶ تیپ دو نیز با قیمت ۱۱۷ میلیون تومان و تیپ ۵ نیز ۱۳۹ میلیون تومان در بازار عرضه شد. پژو ۴۰۵ GLX نیز به قیمت ۱۰۶ میلیون تومان رسید و پژو پارس نیز ۱۳۵ میلیون تومانی شد.سمند دوگانه سوز ۱۳۵ میلیون تومانی و دنا تیپ یک ۱۶۲ میلیون تومانی شد و هرچند افزایش قیمت را شاهد بوده ایم اما فعالان این بازار معتقدند که این افزایش غیرواقعی بوده و دارندگان خودرو تعیین کننده قیمت در بازار بوده اند.

منبع:کارستان

دانش دانش
برچسب ها
عشق شیرین عشق شیرین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن