خودرو جو
فروش کتاب آموزش کامل cng فروش کتاب آموزش کامل cng
😍مطالب عمومی😍

چه ماشینی نباید بخرم

چه ماشینی نباید بخرم
چه ماشینی نباید بخرم

چه ماشینی نباید بخرم

شاید گمان کنید که ما در این مقاله قصد داریم تعدادی خودرو را نام برده و توصیه کنیم که از خرید آنها صرف‌نظر کنید اما ما گام را فراتر گذاشته و یک دستورالعمل جامع ارائه می‌کنیم که شما بوسیله آن متوجه می‌شوید هر خودرو دست‌دوم ارزش خرید خواهد داشت یا خیر. با همراه مکانیک در ادامه این مقاله همراه شوید.

چه ماشینی نباید بخرم
چه ماشینی نباید بخرم

رنگ‌شدگی یا تعویض سقف

در ابتدا باید بدانیم، بیشترین میزان افت قیمت مربوط به خودروهایی است که سقف آن‌ها دارای رنگ‌شدگی وسیع و یا حتی تعویض است. به‌عنوان‌مثال، در یک پژو 206 تیپ 2 سال 92، رنگ‌شدگی سقف می‌تواند بیش از یک میلیون تومان، از قیمت خودرو کم‌کند.

اگر همین عدد را برای یک خودرو کیا اپتیما تولید 2013 بررسی کنید، به بیش از 7 میلیون تومان ضرر برمی‌خورید که درصد قابل‌توجهی از قیمت است.

رنگ‌شدگی یا تعویض سقف
رنگ‌شدگی یا تعویض سقف

با توجه به اینکه این خودروها به احتمال زیاد چپ‌شده هستند، به‌سختی هم فروخته می‌شوند. از طرفی احتمال رنگ‌شدگی در سایر نقاط این نوع خودروها مثل ستون‌ها و درب‌ها هم بسیار بالاست؛ بنابراین با توجه به اینکه با خرید این نوع خودروها دچار مشکلات متعددی خواهید شد، بهتر است از خرید این خودروها منصرف شوید.
ضربه‌خوردگی شاسی

شاسی خودرو تنها در ضربات شدید تغییر شکل می‌دهد که در بسیاری از این ضربات، زاویه چرخ‌ها به‌هم‌ریخته و باعث می‌شود خودرو در هنگام رانندگی به یک سمت متمایل شود. برای اصلاح شاسی باید فرایند شاسی‌کشی انجام شود و در این فرایند شاسی خودرو به‌صورت دستی به حالت اول بازمی‌گردد و در نتیجه استقامت قبلی را نخواهد داشت. این مسئله می‌تواند در تصادفات و همچنین سفرهای با سرعت‌بالا برای سرنشینان مشکلات خطرناکی را ایجاد کند.
خوردگی ستون‌ها و سقف

از خرید خودروهایی که ستون و سقف آن‌ها ضرب‌دیده است خودداری کنید. ضرب‌خوردگی ستون‌ها و سقف باعث می‌شود استحکام این قطعات کمتر شود و در تصادفات بعدی آسیب بیشتری به سرنشینان خودرو وارد شود.

خودروهای ناشناخته

خودروهایی نظیر روور (خودرو انگلیسی)، خودروهای تک و قدیمی مانند خودروهای آمریکایی، به دلیل اینکه ازنظر قطعات یدکی و تعمیرکارهای آشنا و غیره در وضعیت مناسبی نیستند، ممکن است در تعمیرات خاص، شما را شدیداً دچار مشکل کنند. بنابراین بهتر است اصلا سراغ خرید این خودروها نروید.

دانش دانش
برچسب ها
عشق شیرین عشق شیرین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن